Міжнародна Асоціація Підтримки України

Гуманітарна допомога

У межах благодійної програми «Гуманітарна допомога» МАПУ здійснює постачання медичного обладнання, устаткування та медикаментів з-за кордону, а також їх розподіл між клініками та шпиталями України, в яких лікують поранених у АТО. За принципом партнерства ми також допомагаємо волонтерам та благодійним організаціям за кордоном із транспортуванням медичної допомоги, одягу та спорядження для військових підрозділів, що знаходяться в зоні АТО, одягу та взуття для внутрішньо переміщених осіб із зони АТО.

Учасники та партнери нашої благодійної організації за кордоном знаходять вищезазначені товари, домовляються про їх купівлю чи отримання у якості благодійної допомоги, організовують їх транспортування до центрального складу в іноземній державі, після чого закордонна сторона МАПУ готує необхідні для передачі гуманітарного вантажу документи, здійснює митне оформлення, організовує завантаження та відправлення до України.

Українська сторона МАПУ приймає благодійний вантаж на баланс, відповідає за отримання дозволу на ввезення гуманітарної допомоги, організацію транспортування з іноземної держави до України, розмитнення вантажу, його розвантаження на центральному складі в Україні, розподіл товарів між клініками та шпиталями України. На плечі української сторони МАПУ також лягає уся робота по звітності перед державними контрольно-ревізійними органами України.

За допомогою цієї програми МАПУ прагне не тільки долучитися до закривання найболючіших поточних медичних проблем, але й зробити внесок у довгострокові зміни української медичної системи, побудову нової України. Тому для нас є важливим абсолютно законний спосіб, у який ми отримуємо та передаємо допомогу набувачам – українські чиновники і працівники медицини мають звикати до європейських стандартів роботи та відповідальності. Також завдяки цій програмі нам вдається укладати договори із шпиталями про безкоштовне лікування воїнів АТО – адже не секрет, що медицина у нас є умовно безкоштовною, навіть для захисників нашої Вітчизни.

Звіт про організацію першого гуманітарного вантажу (14.08.2014)